Update articol:

Dăncilă, întrebată dacă va demisiona: Nu am de ce; dacă se vrea demiterea Guvernului, se depune moţiune de cenzură

Dăncilă, întrebată dacă va demisiona: Nu am de ce; dacă se vrea demiterea Guvernului, se depune moţiune de cenzură
 - poza 1

Premierul Viorica Dăncilă a declarat, duminică seara, că nu are de ce să îşi depună demisia, precizând că are în spate românii care şi-au pus încrederea în acest Guvern.

“Nu am de ce, am în spatele meu atâţia români care şi-au pus încrederea în acest Guvern. Categoric, au încredere în Guvern, s-a votat pentru europarlamentare, nu pentru parlamentare. Dacă într-adevăr se vrea demiterea Guvernului, se depune moţiune de cenzură”, a afirmat Dăncilă, la sediul PSD, potrivit Agerpres. 

BVB | Știri BVB
FARMACEUTICA REMEDIA SA (RMAH) (26/06/2026)

Tranzactii management - art. 19 Reg. (UE) 596/2014

SSIF BRK FINANCIAL GROUP SA (BRK) (26/06/2026)

Convocare AGA O & E 30/31 iulie 2026