Folosim cookie-uri pentru a analiza traficul și a îmbunătăți experiența ta.
Refuzpixabay.com
Gramul de aur s-a scumpit vineri cu 86,78 de bani (0,43%), până la valoarea de 203,8826 lei, de la 203,0148 lei, cât anunţase joi Banca Naţională a României (BNR).
Miercuri, gramul de aur s-a scumpit miercuri cu 3,54 de lei (1,78%), până la valoarea de 202,1739 lei, de la 198,6284 lei, cât anunţase marţi Banca Naţională a României (BNR).
Metalul preţios a mai trecut pragul de 202 de lei în data de 5 octombrie 2012, când a fost cotat la 202,0812 lei.
Şi pe piaţa internaţională, prețul aurului înregistrează creșteri importante, fiind la maximul ultimilor șase ani față de dolar. Analiștii consideră că preţul metalului galben a crescut atât de mult din cauza războiului valutar, al incertitudinilor legate de evoluția economiei globale și pe seama conflictului comercial dintre SUA și China, aurul fiind un refugiu pentru investitori.
Bangkok, Thailanda, este orașul numărul 1 pentru Generația Z, în parte datorită scorurilor sale ridicate…
Canada a eliminat vineri multe dintre tarifele de retorsiune impuse SUA, marcând un pas semnificativ…
Cancelarul german Friedrich Merz a descris eforturile de a ajunge la un acord de pace…
Preşedinta Băncii Centrale Europene, Christine Lagarde, a declarat sâmbătă, la simpozionul anual al Rezervei Federale…
Importurile de țiței rusesc ale Reliance au crescut de la 3% înainte de războiul din…
Un atac cu drone ucrainene a provocat un incendiu de scurtă durată la centrala nucleară…
This website uses cookies.
Read More