Update articol:

Autoritățile venezuelene anunţă un nou atac asupra infrastructurii de gaze

Autoritățile venezuelene anunţă un nou atac asupra infrastructurii de gaze
 - poza 1
  • O conductă de gaz din partea de est a Venezuelei a fost atacată și avariată, a anunțat ministrul petrolului venezuelean, Tareck El Aissami.

 

O conductă de gaz din partea de est a Venezuelei a fost atacată și avariată, a anunțat duminică ministrul petrolului venezuelean, Tareck El Aissami.

„Atragem atenția țării și a cetăţenilor lumii asupra unui nou atac împotriva sistemului de gaze din estul Venezuelei. A fost efectuat de aceleași grupuri teroriste ca întotdeauna. Aceștia acționează împotriva intereselor naționale pentru a afecta viețile cetăţenilor noştri”, a scris ministrul pe Twitter.

El a menționat că pompierii se confruntă cu consecințele atacului, iar personalul tehnic lucrează pentru a restabili funcționarea conductei. Poliția îi caută pe atacatori.

 

BVB | Știri BVB
ALTUR S.A. (ALT) (27/10/2025)

Prelungire termen de maturitate/scadenta pentru obligatiunile emise de ALTUR

LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A. (LONG) (27/10/2025)

Autorizare membru al Consiliului de Administrare al SAI Muntenia Invest SA

TERAPLAST SA (TRP) (27/10/2025)

Detalii teleconferinta T3/2025

BITTNET SYSTEMS SA BUCURESTI (BNET) (27/10/2025)

Notificare - rascumparare actiuni proprii 20.10.2025 - 24.10.2025

ROMPETROL RAFINARE S.A. (RRC) (27/10/2025)

Programul de investitii in capacitatile de stocare, continuat de Rompetrol Rafinare