Update articol:

CNSU: Pe plajă, distanţa mai mică de 2 metri – permisă între soţi sau copii însoţiţi de adulţi

plaja litoral pixabay.com

Comitetul Naţional pentru Situaţii de Urgenţă a adoptat marţi o hotărâre prin care propune ca, în zona plajelor, distanţa mai mică de 2 metri să fie permisă numai pentru soţi şi copii însoţiţi de adulţi (părinţi, bunici).

“Pentru plaje, distanţa mai mică de 2 metri între persoane/şezlonguri este permisă numai pentru soţi şi copii însoţiţi de adulţi (părinţi, bunici)”, potrivit hotărârii.

Propunerile transmise prin Hotărârea CNSU urmează să fie supuse aprobării Guvernului în cadrul unei şedinţe programate să se desfăşoare miercuri. 

Noi măsuri de limitare a răspândirii SARS-CoV-2: Terasele se vor închide de la 23:00, masca devine obligatorie și în spațiile deschise din Bucureşti- măsurile trebuie aprobate de Guvern, pentru a fi puse în aplicare

 

BVB | Știri BVB
SINTEZA S.A. (STZ) (06/02/2026)

Demisia unui membru al Consiliului de Administratie

CRIS-TIM FAMILY HOLDING (CFH) (06/02/2026)

Estimare Buget de Venituri si Cheltuieli 2026

Electro-Alfa International S.A. (EAI) (06/02/2026)

Anunt inchidere anticipata oferta publica primara initiala de vanzare de actiuni emise de societatea Electro-Alfa International SA Botosani