Update articol:

Complexul Energetic Oltenia – Economia la fondul de salarii pentru 2018 va fi distribuită în integralitate tuturor salariaților

Organizațiile sindicale reprezentative și semnatare ale Contractului Colectiv de Muncă și Directoratul societății Complexului Energetic Oltenia au  convenit, ieri,  în cadrul Comisiei Mixte, ca economia la fondul de salarii aferent anului 2018 să fie distribuită în integralitate tuturor salariaților. Astfel, în afara drepturilor salariale prevăzute în CCM, în luna decembrie, fiecărui angajat îi va fi acordată suplimentar suma de 700 lei net, potrivit Complexului Energetic Oltenia.
În anul 2017, economia la fondul de salarii a fost în valoare de 350 lei net/angajat.
De asemenea, conform acordului dintre părți, salariații din activitatea energetică și minieră de producție, mentenanță, evacuare ape și incarcari – livrări -transport cărbune pe calea ferată au posibilitatea să-și majoreze veniturile prin plata a două posturi prestate suplimentar în cursul lunii decembrie, mai precizează CEO, dezaprobînd orice alte informații apărute cu privire la drepturile de personal care vor fi acordate în luna decembrie.
CEO menționează că inclusiv reprezentanții sindicatelor din care  fac parte salariații care au participat la protestul din data de 29.11.2018 au semnat minută încheiată la Comisia Mixtă din data de 28.11.2018.

BVB | Știri BVB
FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF BET BRK (BKBETETF) (05/01/2026)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie

EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (05/01/2026)

Raport curent - Lichidare Regal SA

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII GLOBINVEST ENERGY&FINANCIALS ETF (GIBEFETF) (05/01/2026)

Numarul de titluri de participare aflate in circulatie la 31.12.2025

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (05/01/2026)

Act aditional Contract finantare PNI - CTE Iernut

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF ENERGIE PATRIA-TRADEVILLE (PTENGETF) (05/01/2026)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie