Update articol:

Corina Creţu – numită președinte interimar al Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice

Corina Creţu – numită președinte interimar al Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice
 - poza 1

Fostul europarlamentar Corina Creţu a fost numită astăzi președinte interimar al Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice.

“Începând cu data intrării în vigoare a prezentei decizii, doamna Corina Crețu se numește în funcția de președinte interimar al Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice până la data numirii conducerii instituției ca urmare a derulării procesului de selecție, în condițiile legii”, potrivit unei decizii publicate  în Monitorul Oficial.

Ciprian Cătălin Hojda, care a fost preşedinte interimar AMEPIP, a fost numit astăzi în funcția de vicepreședinte interimar al Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice până la data numirii conducerii instituției ca urmare a derulării procesului de selecție, în condițiile legii.

BVB | Știri BVB
ROMPETROL RAFINARE S.A. (RRC) (22/12/2025)

Convocare AGAO 30 ianuarie(2 februarie) 2026

ARTEGO SA (ARTE) (22/12/2025)

Hotarari AGA O & E 22.12.2025

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (22/12/2025)

ROMGAZ listeaza a doua emisiune de obligatiuni la B.V.B.

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG31E) (22/12/2025)

ROMGAZ listeaza a doua emisiune de obligatiuni la B.V.B.

LION CAPITAL S.A. (LION) (22/12/2025)

Hotarari ale Consiliului de Administratie din data de 19.12.2025