Update articol:

Coronavirus: Ungaria menţine deocamdată restricţiile de călătorie pentru România şi Ucraina

Ungaria menţine deocamdată restricţiile de călătorie pentru România şi Ucraina, a declarat sâmbătă Tibor Lakatos, membru al comitetului operativ pentru combaterea epidemiei de COVID-19, într-un briefing de presă, transmite MTI, potrivit Agerpres.

Persoanele care sosesc din România sau Ucraina şi vor să rămână pe teritoriul Ungariei trebuie să intre într-o carantină de 14 zile, a precizat Lakatos.

Relaxarea restricţiilor legate de cele două ţări face obiectul unei analize atente, a mai spus el, afirmând că România şi Ungaria ‘nu arată în prezent nicio intenţie’ de a face paşi similari.

Pe de altă parte, în baza unui decret intrat în vigoare sâmbătă, cetăţenii ungari care vin din Bulgaria pot intra fără restricţii în ţară, chiar dacă au tranzitat prin România, a anunţat Tibor Lakatos.

Responsabilul ungar a avertizat că epidemia nu a luat sfârşit şi le-a cerut concetăţenilor săi să respecte în continuare distanţarea socială în timpul vacanţelor şi al deplasărilor interne.

BVB | Știri BVB
SOCIETATEA ENERGETICA ELECTRICA S.A. (EL) (07/11/2025)

Disponibilitate vot on-line in AGEA din 27 noiembrie 2025

FONDUL PROPRIETATEA (FP) (07/11/2025)

Structura actionariat la data de 30 octombrie 2025-considerata Data de referinta

INFINITY CAPITAL INVESTMENTS S.A. (INFINITY) (07/11/2025)

Autorizare A.S.F. actualizare Act Constitutiv

S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A. (TGN) (07/11/2025)

Semnare solicitare aprobare Ruta 2 si Ruta 3