Folosim cookie-uri pentru a analiza traficul și a îmbunătăți experiența ta.
RefuzDan Paul, vicepreședintele Bursei de Valori București, a cumpărat acțiuni BVB de 22.000 de euro, la final de 2023, după ce, anterior, vânduse de 125.000 euro, potrivit rapoartelor transmise operatorului de piață.
Astfel, BVB a raportat că Dan Paul a cumpărat, în 27 și 28 decembrie 2023, pachete de 1726 de acțiuni BVB, în valoare de 22.600 de euro.
În 14 și 15 decembrie, Dan Paul raportase vânzarea a 9273 de titluri BVB, în valoare de circa 125.000 de euro.
Și Octavian Molnar, membru CA al BVB, a raportat, în decembrie, vânzarea a 5400 de acțiuni BVB, în sumă de 85.000 de euro.
Acționarii Bursei de Valori București au ales, în Adunarea Generală din noiembrie, un nou Consiliu de Administrație pentru următorii 4 ani.
Noii membri ai boardului sunt: Cristian Pascu (Director General Executiv Adjunct BCR), Daniela Secară (Director General BT Capital Partners); Șerban Marin (Manager tranzacții Evergent Investments), Loredana Chitu (head of Capital Markets Dentons), Radu Hanga (actualul președinte BVB), Remus Vulpescu, Robert Pană (Swiss Capital, actual membru de board), Octavian Molnar (IFB Finwes, actual membru de board) și Claudia Ionescu (BRD, actual membru de board).
Dan Paul nu a mai fost ales pentru un nou mandat.
Noile mandate vor începe cu data aprobarii individuale de către Autoritatea de Supraveghere Financiară, dar nu mai devreme de 13 februarie 2024, data expirării mandatului membrilor actuali ai Consiliului Bursei.
Rezerva Federală a SUA (Fed) a menţinut dobânda de referinţă la un interval cuprins între…
Ionuţ Aurică a fost numit în funcţia de vicepreşedinte al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală,…
Valentin Ionescu (foto stânga), Președintele Institutului de Studii Financiare (ISF) și Ieronim Ștefan (dreapta), coordonatorul…
Serviciul Geofizic al Academiei Ruse de Științe a publicat pe canalul său de Telegram foto…
Robert Cosmin Până a fost numit Director General Adjunct al SAI Muntenia Invest, pentru un…
Emiratele Arabe Unite (EAU) vor începe, cu acordul Israelului, construcţia unei conducte importante ce va…
This website uses cookies.
Read More