Update articol:
Handelsblatt:

Deutsche Telekom analizează o posibilă fuziune cu Orange

Deutsche Telekom analizează o posibilă fuziune cu Orange
 - poza 1

Deutsche Telekom examinează o posibilă fuziune cu Orange, a scris cotidianul german Handelsblatt, citând managerii apropiați situației, relatează Reuters.

Un purtător de cuvânt al Orange a declarat că „nu există idei sau discuții” în legătură cu o astfel de inițiativă, în timp ce Deutsche Telekom nu a fost disponibilă pentru comentarii.

Ziarul a scris că firma germană de telecomunicații evaluează potențialul unei astfel de fuziuni ca parte a unui plan strategic, adăugând că cele două companii au cooperat la achiziții în ultimii opt ani.

Deutsche Telekom este cea mai mare companie de telecomunicații din Europa, cu o capitalizare de piață de aproximativ 72 de miliarde de euro (79 de miliarde de dolari), potrivit datelor Refinitiv. Orange, cotată la Paris, valorează aproximativ 40 de miliarde de euro.

BVB | Știri BVB
FONDUL PROPRIETATEA (FP) (24/02/2026)

Retragere de la candidatura pentru functia de membru in CR

IAR SA Brasov (IARV) (24/02/2026)

Modificarea componentei consiliului de administratie

SOCIETATEA ENERGETICA ELECTRICA S.A. (EL) (24/02/2026)

Electrica semneaza un memorandum cu Liberty Galati S.A.

SOCIETATEA ENERGETICA ELECTRICA S.A. (EL30E) (24/02/2026)

Electrica semneaza un memorandum cu Liberty Galati S.A.