Folosim cookie-uri pentru a analiza traficul și a îmbunătăți experiența ta.
RefuzSursa Pixabay
Moneda națională s-a depreciat joi, în raport cu euro, care a fost calculat de Banca Națională a României (BNR) la 5,1222 lei, în creștere cu 2,31 bani (0,45%) față de cotația precedentă, de 5,0991 lei, înregistrând un nou maxim istoric, potrivit Agerpres.
De asemenea, leul a pierdut teren în fața dolarului american, care a fost cotat la 4,5369 lei, în creștere cu 4,71 bani (+1,05%), comparativ cu miercuri, când s-a situat la 4,4898 lei.
Moneda națională s-a depreciat și în raport cu francul elvețian, calculat de BNR la 5,4930 lei, în creștere cu 4,64 bani (0,85%), față de 5,4466 lei, cotația anterioară, înregistrând un maxim istoric.
Gramul de aur s-a ieftinit până la valoarea de 487,0692 lei, de la 487,1276 lei, în ședința precedentă.
Zeci de mii de locuinţe din Berlin erau fără electricitate marţi în jurul prânzului, după…
Majoritatea covârșitoare a populației susține orientarea României spre Vest (UE, SUA, NATO), potrivit unui sondaj…
Grupul de lobby al companiilor spaniole de energie electrică Aelec a avertizat marți că cea…
Fostul vicepreședinte al Băncii Chinei, Lin Jingzhen, este anchetat pentru o presupusă încălcare a legii…
Într-o perioadă în care agricultura românească se confruntă tot mai des cu secetă și schimbări…
Franța se află, din nou, în criză guvernamentală. Căderea executivului francez, al patrulea în doi…
This website uses cookies.
Read More