Burse/Investitii

Evergent Investments a ajuns la 11,44% din Lăptăria cu Caimac, după ce a achiziționat un pachet de 2,37% de le CEO-ul companiei

Evergent Investments (EVER) a ajuns la o deșținere de  11,44% din Agroserv Măriuța (Lăptăria cu Caimac, simbol MILK), după ce a achiziționat un pachet de 2,37%, pe 1 februarie, potrivit unui raport transmis Bursei de Valori București. Evergent Investments a plătit 2,46 milioane de lei pe pachet.

Tot pe 1 februarie, COCAN MADALINA OANA, director general Agroserv Măriuța, a raportat vânzarea unui pachet de 270.000 acțiuni MILK (2,59%).

Agroserv Măriuţa a raportat o cifră de afaceri de 52,7 milioane de lei în primele nouă luni din 2021, în creştere cu 46% faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut, şi un profit net de 3,4 milioane de lei, o creştere semnificativă faţă de pierderea de 2 milioane de lei înregistrată în primele nouă luni din 2020.

La finalul anului trecut, COCAN Mădălina deținea 70% din Agroserv Măriuța.

Articole recente

Topul celor mai bune orașe pentru Generația Z 

Bangkok, Thailanda, este orașul numărul 1 pentru Generația Z, în parte datorită scorurilor sale ridicate…

17 ore ago

Canada a eliminat multe dintre tarifele de retorsiune impuse SUA

Canada a eliminat vineri multe dintre tarifele de retorsiune impuse SUA, marcând un pas semnificativ…

17 ore ago

Cancelarul Merz, despre un acord de pace în Ucraina: Suntem la o distanţă de 10 kilometri şi am parcurs, poate, primii 200 de metri

Cancelarul german Friedrich Merz a descris eforturile de a ajunge la un acord de pace…

17 ore ago

Muncitorii străini au impulsionat economia zonei euro, afirmă Christine Lagarde

Preşedinta Băncii Centrale Europene, Christine Lagarde, a declarat sâmbătă, la simpozionul anual al Rezervei Federale…

18 ore ago

În spatele importurilor masive de petrol rusesc ale Indiei: cel mai bogat om din Asia (Al Jazeera)

Importurile de țiței rusesc ale Reliance au crescut de la 3% înainte de războiul din…

18 ore ago

Un atac cu drone ucrainene provoacă un incendiu și reducerea capacității centralei nucleare rusești de la Kursk

Un atac cu drone ucrainene a provocat un incendiu de scurtă durată la centrala nucleară…

19 ore ago

This website uses cookies.

Read More