Update articol:
Vineri, 12 noiembrie, ora 17.00

Federația Serviciilor de Securitate și Revista Patronatului Român organizează evenimentul „Ziua Securității Private – Rolul și contribuția structurilor patronale și profesionale în îmbunătățirea mediului de afaceri al securității private în România”

Federația Serviciilor de Securitate și Revista Patronatului Român organizează evenimentul „Ziua Securității Private – Rolul și contribuția structurilor patronale și profesionale în îmbunătățirea mediului de afaceri al securității private în România”

Federația Serviciilor de Securitate și Revista Patronatului Român organizează vineri, 12 noiembrie, ora 17.00, evenimentul: „Ziua Securității Private – Rolul și contribuția structurilor patronale și profesionale în îmbunătățirea mediului de afaceri al securității private în România”, potrivit unui comunicat de presă.

Organizatorii vor pune în lumină rolul și importanța serviciilor private de securitate dpdv social și economic, contribuind astfel la o mai bună înțelegere publică a specificului acestei industrii.

De asemenea, având în vedere importanța tot mai mare pe care a căpătat-o acest domeniu de activitate în ultimii ani, participanții vor răspunde la întrebări de larg interes privind activitatea pe care o desfășoară. Din această perspectivă, Revista Patronatului Român se bucură în mod deosebit să poată ajuta la dezbaterea generată de acest subiect și de asemenea să contribuie la marcarea unui eveniment, Ziua Securității Private, cu tradiție neîntreruptă încă din anul 2016.

Evenimentul se vă desfășura în format mixt: Live – în Studioul video Revista Patronatului Român și Online – sesiune ZOOM – streaming simultan pe pagina de social media și pe canalul de youtube.

MODERATOR: Luca Dinulescu

PARTICIPANȚI:

  1. Gabriel Badea – Presedintele Federației Serviciilor de Securitate (FSS) și al Asociației Române pentru Industria de Securitate (ARIS)
  2. Liviu Mateescu – Președintele Asociației Române pentru Tehnica de Securitate (ARTS)
  3. Bogdan Șovar – Președintele Patronatului Societăților de Securitate (PSS)
  4. Aurel Catrinoiu – Asociația Națională a Evaluatorilor de Risc la Securitate Fizică (ANERSF)
  5. Toma Cîmpeanu – Asociația Naționala pentru Securitatea Sistemelor Informatice (ANNSI)

PARTENER MEDIA: Financial Intelligence

BVB | Știri BVB
BURSA DE VALORI BUCURESTI SA (BVB) (23/01/2026)

Conditii derulare etapa exercitare drept preferinta majorare capital social

S.N. NUCLEARELECTRICA S.A. (SNN) (23/01/2026)

Solicitare completare ordine de zi AGEA 12(13).02.2026

LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A. (LONG) (23/01/2026)

Renuntare la numire in functia de director al SAI Muntenia Invest SA

ROCA INDUSTRY HOLDINGROCK1 S.A. (ROC1) (23/01/2026)

Convocare AGEA pentru data de 26 februarie 2026

SOCEP S.A. (SOCP) (23/01/2026)

Calendar financiar 2026