Folosim cookie-uri pentru a analiza traficul și a îmbunătăți experiența ta.
RefuzInfinity Capital Investments a luat 45,08% din oferta publică Electromagnetica, adică 28% din companie, potrivit informațiilor transmise de Infinity.
La începutul lunii octombrie, Infinity Capital a raportat că a ajuns la o deținere de 37% din Electromagnetica, astfel că Infinity va ajunge la o deținere de 65% din ELMA.
Astăzi, Infinity Capital Investments S.A. a transmis că oferta publică de preluare obligatorie a emitentului Electromagnetica S.A. București (ELMA), aprobată de Autoritatea de Supraveghere Financiară prin Decizia nr. 1098/24.10.2023, s-a încheiat în dată de 14.11.2023.
Rezultatele principale ale ofertei sunt:
În octombrie, Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) a aprobat oferta publica de preluare obligatorie a 62,911% din Electromagnetica inițiată de Infinity Capital Investments, potrivit unui raport transmis Bursei de Valori București. Numarul de actiuni care au fac obiectul ofertei a fost de 425.308.455 de actiuni, reprezentand 62,911% din capitalul social al Electromagnetica S.A. Intermediarul ofertei a fost S.S.I.F. SWISS Capital.
Preşedintele american Donald Trump a lăsat să se înţeleagă duminica aceasta că ar avea în…
Moțiunea de cenzură intitulată 'Opriți sărăcirea românilor! Tăiați de la voi, nu de la ei!'…
România nu poate fi repusă pe calea dezvoltării și nu poate evita complicațiile bugetare, dacă…
OPEC+ a convenit să crească și mai mult producția de petrol în octombrie, pe măsură…
Moțiunea de cenzură intitulată 'Guvernul mimează reforma - ASF, ANRE și ANCOM continuă să fie…
Plenul comun al Parlamentului a început, duminică, dezbaterea celei de-a treia moţiuni de cenzură la…
This website uses cookies.
Read More