Update articol:

Jurnalistul Liviu Popescu va intra în echipa de comunicare a BVB

Jurnalistul Liviu Popescu va intra în echipa de comunicare a BVB
 - poza 1

Jurnalistul Liviu Popescu va intra în echipa de comunicare a Bursei de Valori București, din această lună, potrivit mai multor surse din piață.

În cadrul echipei, el se va ocupa de interacțiunile cu presa, comunicate, studii de piață și evenimente ale operatorului de piață.

Anterior mutării, Liviu Popescu se ocupa, ca editor, de pagina de burse şi fonduri mutuale a Ziarului Financiar, și modera emisiuni live pe teme financiare.

Absolvent în 2015 al Academiei de Studii Economice din Bucureşti, Liviu Popescu a lucrat la Ziarul Financiar din primăvara anului 2014.

În 2016 a participat la internship-ul organizat de agenţia de presă Thomson Reuters la Londra şi la Berlin, fiind unul dintre cei doi români selectaţi în acel an pentru acest program.

BVB | Știri BVB
FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF BET BRK (BKBETETF) (05/01/2026)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie

EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (05/01/2026)

Raport curent - Lichidare Regal SA

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII GLOBINVEST ENERGY&FINANCIALS ETF (GIBEFETF) (05/01/2026)

Numarul de titluri de participare aflate in circulatie la 31.12.2025

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (05/01/2026)

Act aditional Contract finantare PNI - CTE Iernut

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF ENERGIE PATRIA-TRADEVILLE (PTENGETF) (05/01/2026)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie