Update articol:

Pistol (CNAIR): Mâine se deschide integral circulaţia pe Varianta Ocolitoare Târgu Jiu

Pistol (CNAIR): Mâine se deschide integral circulaţia pe Varianta Ocolitoare Târgu Jiu
 - poza 1

Circulaţia pe Varianta Ocolitoare Târgu Jiu se va deschide integral marţi, la ora 14:00, a anunţat directorul general al Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, Cristian Pistol, potrivit Agerpres.

“Mâine, 16 iulie 2024, ora 14:00, se deschide integral circulaţia pe Varianta Ocolitoare Târgu Jiu! În lungime de 19,987 km la care se adaugă un drum de legătură cu DJ 665 de km 1+385 km, acest nou obiectiv de infrastructură deschis circulaţiei va permite autovehiculelor de mare tonaj să tranziteze zona fără a mai traversa oraşul şi va asigura legătura cu DN 66 (Filiaşi – Târgu Jiu), DN 67 (Târgu Jiu – Râmnicu Vâlcea), DN 66 (Târgu Jiu – Petroşani)”, a scris Pistol pe pagina sa de Facebook.

Varianta Ocolitoare Târgu Jiu are profil de drum naţional cu o bandă pe sens, iar pe traseul ei au fost construite inclusiv 12 poduri şi pasaje, două parcări şi trei noduri rutiere.

Valoarea totală a proiectului este de 165,3 milioane de lei (fără TVA), sumă asigurată prin fonduri europene nerambursabile.

BVB | Știri BVB
ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) (06/02/2026)

Rezultatele ofertei publice de cumparare actiuni emise de Electromagnetica S.A.

ALUMIL ROM INDUSTRY S.A. (ALU) (06/02/2026)

Raport conf. art. 108 Legea 24/2017 (R)

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) (06/02/2026)

Notificare Swiss Capital - rezultate oferta publica de cumparare ELECTROMAGNETICA