Update articol:

Premierul italian se apără de criticile privind prezenţa fiicei sale la summitul G20

Giorgia Meloni Giorgia Meloni/ Sursa foto: Twitter

Prim-ministrul Italiei Giorgia Meloni a respins criticile survenite ca urmare a faptului că s-a deplasat cu fiica sa la summitul G20, în insula indoneziană Bali, relatează dpa, potrivit Agerpres.

După două zile de ‘muncă intensă’, Giorgia Meloni s-a confruntat cu o ‘dezbatere incredibilă’ privind deplasarea împreună cu fiica sa în cele patru zile în care a fost plecată din ţară, a scris miercuri pe Facebook politicianul de extremă dreapta. Unele surse media au relatat încă de marţi că Meloni s-a deplasat la summit cu copilul ei în vârstă de 6 ani şi cu o bonă.

‘Credeţi că e treaba dumneavoastră cum îmi cresc fiica?’, i-a întrebat Meloni pe ‘iniţiatorii’ dezbaterii. Lidera partidului Fratelli d’Italia a insistat că are dreptul să facă tot ce este mai bine pentru naţiune fără a-şi priva fiica de prezenţa mamei.

BVB | Știri BVB

UniCredit Bank Bonds 2027 (UCB27) (22/08/2025)

UniCredit Bank Romania a finalizat cu succes fuziunea cu Alpha Bank Romania

UniCredit Bank bonds (UCB28) (22/08/2025)

UniCredit Bank Romania a finalizat cu succes fuziunea cu Alpha Bank Romania

UniCredit Bank S.A. (UCB29) (22/08/2025)

UniCredit Bank Romania a finalizat cu succes fuziunea cu Alpha Bank Romania