Update articol:

Rotativa guvernamentală/Tîlvăr: Contractul cu corvetele este din 2019 şi îşi poate găsi o finalitate în curând

Rotativa guvernamentală/Tîlvăr: Contractul cu corvetele este din 2019 şi îşi poate găsi o finalitate în curând
 - poza 1 Angel Tîlvăr/ Sursa foto: Facebook

Ministrul Apărării, Angel Tîlvăr, a declarat, miercuri, că aşteaptă un răspuns de la partea franceză, la sfârşitul acestei săptămâni, în privinţa contractului din 2019 privind corvetele.

“La sfârşitul acestei săptămâni aşteptăm răspunsul de la partea franceză. (…) Se va lua o decizie şi vom şti ce avem de făcut în continuare”, a spus Tîlvăr, miercuri, la Parlament.

Întrebat la ce răspuns se aşteaptă de la partenerul francez, Tîlvăr a spus: “Nu mă pot substitui părţii franceze, noi ştim ce avem de făcut, din punct de vedere legal, în România. Este un contract din 2019 care îşi poate găsi o finalitate, într-un sens sau altul, în curând”, potrivit Agerpres.

BVB | Știri BVB
SOCIETATEA ENERGETICA ELECTRICA S.A. (EL) (20/11/2025)

Disponibilitate raport T3 si detalii teleconferinta

SOCIETATEA ENERGETICA ELECTRICA S.A. (EL30E) (20/11/2025)

Disponibilitate raport T3 si detalii teleconferinta

AQUILA PART PROD COM (AQ) (20/11/2025)

Disponibilitate inregistrare teleconferinta Q3 2025

S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A. (H2O) (20/11/2025)

Hotarare AGOA din 20 noiembrie 2025