Update articol:

Şeful diplomaţiei de la Teheran: Nu va fi război, căci nu vrem război şi nicio ţară nu poate înfrunta Iranul

Ministrul de externe al Iranului, Mohammad Javad Zarif, a declarat sâmbătă că nu crede că un război va izbucni în regiune, deoarece Teheranul nu vrea un conflict şi nicio ţară nu-şi face “iluzia că ar putea înfrunta Iranul”, a relatat agenţia de presă publică IRNA, citată de Reuters, potrivit Agerpres. 

Tensiunile s-au intensificat în ultimele zile, pe fondul unei preocupări crescute cu privire la un posibil conflict între SUA şi Iran. La începutul săptămânii, Statele Unite au retras o parte din personalul său diplomatic de la ambasada americană din Bagdad după o serie de atacuri asupra a patru petroliere în Golf.

“Nu va fi război deoarece noi nu vrem un război şi nimeni nu-şi face idei sau iluzii că ar putea înfrunta Iranul în regiune”, a declarat Zarif agenţiei IRNA, înainte de a-şi încheia vizita la Beijing. 

BVB | Știri BVB

MedLife S.A. (M) (28/07/2025)

Perioada inchisa de tranzactionare: 30 iulie - 28 august 2025

BITTNET SYSTEMS SA BUCURESTI (BNET) (28/07/2025)

Notificare - rascumparare actiuni proprii 21.07.2025 - 25.07.2025

IAR SA Brasov (IARV) (28/07/2025)

Convocare AGAE 01.09.2025