Update articol:

Serghei Lavrov spune că se află la hotel, pregătindu-se pentru summitul G20, şi că ştirea că ar fi în spital este”apogeul falsificării”

Ministrul rus de externe Serghei Lavrov a declarat luni că se pregătește pentru summitul G20 și se află la hotelul său, a informat agenția de presă de stat rusă TASS.

Ministerul de Externe al Rusiei a negat, astfel, o informaţie transmisă de Associated Press conform căreia Lavrov ar fi fost dus la spital, oficialul rus  considerând ştirea drept „apogeul falsificării”. 

Potrivit Reuters, purtătorul de cuvânt al Ministerului de Externe, Maria Zakharova, este cea care a respins afirmația conform căreia Serghei Lavrov a fost internat în Bali. “Asta, este culmea minciunilor”, a spus Maria Zakharova, potrivit Reuters.

https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/4138

Maria Zakharova a postat ulterior un videoclip pe contul său Telegram, în care Serghei Lavrov apare lucrând la o masă în afara camerei sale de hotel din Bali și reacționând la știrea că se află în spital. “Sunt la hotel. Citesc materiale pentru summitul de mâine” a transmis Lavrov.

BVB | Știri BVB

Sphera Franchise Group (SFG) (26/09/2025)

Demararea primei etape a programului de rascumparare actiuni

SIMTEL TEAM (SMTL) (26/09/2025)

Semnarea unor contracte semnificative

SINTEZA S.A. (STZ) (26/09/2025)

Tranzactii management - art. 19 Reg. (UE) 596/2014

LION CAPITAL S.A. (LION) (26/09/2025)

Depunere Document de oferta publica de cumparare actiuni Lion Capital

Sphera Franchise Group (SFG) (26/09/2025)

Finalizarea programului de rascumparare actiuni proprii