Update articol:

Site-urile gov.ro, mapn.ro si politiadefrontiera.ro, cfrcalatori.ro si site-ul unei instituții financiare – afectate de o serie de atacuri cibernetice de tip DDOS

Site-urile gov.ro, mapn.ro si politiadefrontiera.ro, cfrcalatori.ro si site-ul unei instituții financiare – afectate de o serie de atacuri cibernetice de tip DDOS
 - poza 1

Astăzi dimineață, accesarea site-urilor gov.ro, mapn.ro si politiadefrontiera.ro, cfrcalatori.ro si a site-ului unei instituții financiare a fost afectată de o serie de atacuri cibernetice de tip DDOS (distributed denial of service).

Specialistii IT de la nivelul structurilor guvernamentale colaborează cu experții institutiilor de specialitate pentru restabilirea accesului și identificarea cauzelor.
Accesul către site-ul www.gov.ro a fost refăcut, potrivit Guvernului.

BVB | Știri BVB
FONDUL PROPRIETATEA (FP) (19/02/2026)

Structura actionariat la data de 11 februarie 2026-considerata Data de referinta

MedLife S.A. (M) (19/02/2026)

Disponibilitate Raport Rezultate Preliminare 2025 si detalii Teleconferinta

CONPET SA (COTE) (19/02/2026)

Procedura de selectie a Directorului General

ARMATURA S.A. (ARM) (19/02/2026)

Disponibilitate raport preliminare 2025