Comunicate de presa

Tarom va expune la BIAS 2019 aeronava care urmează să facă parte din flota companiei aeriene 

Compania TAROM va participa, sâmbată, 24 august 2019, la o nouă ediţie a spectacol BIAS, potrivit unui comunicat de presă.

Piloţii Alfred Ghergan (Pilot Şef TAROM, pilot comandant instructor, examinator pe A318) şi  Cristian Dona (Director de Trainig TAROM, pilot instructor, examinator pe A318) vor brăzda cerul în lung şi-n lat cu o aeronavă de transport – Airbus A318, se precizează în comunicat.

În cadrul evenimentului, compania TAROM va fi prezentă cu un stand, unde va putea fi admirată o aeronavă de tip ATR 72-600, o aeronavă de prezentare pusă la dispoziţie de către ATR special pentru acest eveniment cu scopul de a vă expune, în avanpremieră, aeronava care urmează să fie parte din flota companiei aeriene naţionale. Aeronava va putea fi vizitată şi explorată îndeaproape de către cei interesaţi, potrivit aceleași surse. 

Articole recente

FMI se aşteaptă la o creştere graduală a economiei României şi la reducerea inflaţiei până la finalul lui 2026

Economia României ar urma să crească gradual, pe fondul necesarei consolidări fiscale, care este esenţială…

2 minute ago

Schimbări importante la impozitele pe clădiri, terenuri și mijloace de transport – majorări semnificative și facilități eliminate 

Diana Coroabă, Partener PwC România, Ana Maria Iordache, Partener D&B David și Baias, Anca Lungeanu, Senior Manager…

19 minute ago

Luxul scapă, salamul plătește: Noua strategie ANAF împotriva firmelor din România

Noua conducere ANAF a început în forță. Doar că forța asta s-a prăbușit spectaculos într-o…

46 de minute ago

Ziua Gazistului – Respect pentru tradiție, încredere în viitor

În fiecare an, a doua zi de vineri din luna septembrie, consacrată ca Ziua Gazistului,…

54 de minute ago

Ministrul Sănătăţii: Nu voi fi de acord niciodată cu vaccinarea obligatorie; oamenii au dreptul să aleagă dacă folosesc sau nu un tratament medical

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, afirmă că niciodată nu va fi de acord cu vaccinarea obligatorie.…

2 ore ago

This website uses cookies.

Read More