Update articol:

Thomas Crooks, suspectul în tentativa de asasinare a lui Donald Trump, a apărut într-o reclamă BlackRock din 2022

Thomas Crooks, suspectul în tentativa de asasinare a lui Donald Trump, a apărut într-o reclamă BlackRock din 2022
 - poza 1

Thomas Crooks, suspectul în tentativa de asasinare de sâmbătă a fostului președinte american Donald Trump la un miting de campanie, a apărut într-o reclamă pentru BlackRock (BLK.N), a anunțat compania duminică, potrivit Reuters.

„În 2022, am difuzat o reclamă cu un profesor de la Bethel Park High School, în care mai mulți studenți neplătiți au apărut pentru scurt timp în fundal, inclusiv Thomas Matthew Crooks”, a declarat cel mai mare administrator de active din lume într-o declarație trimisă prin e-mail către Reuters.

Thomas Crooks a absolvit în 2022 Bethel Park High School, potrivit Pittsburgh Tribune-Review.

BlackRock a spus că va pune toate înregistrările video la dispoziția autorităților competente și a scos videoclipul din circulație.

„Tentativa de asasinat asupra fostului președinte Trump este odioasă”, a spus compania.

BlackRock își va publica luni rezultatele din trimestrul II.

BVB | Știri BVB
FONDUL PROPRIETATEA (FP) (09/01/2026)

AGEA CNAB din data de 9 ianuarie 2026 - a doua convocare

PURCARI WINERIES PUBLIC COMPANY LIMITED (WINE) (09/01/2026)

Tranzactii management - art. 19 Reg. (UE) 596/2014

TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE S.A. (TRANSI) (09/01/2026)

Notificare - rascumparare actiuni proprii 22.12.2025-09.01.2026

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (09/01/2026)

Contract cf. art. 234 lit. i) Reg. ASF 5 din 2018