Update articol:

TMK Europe GmbH vrea să lanseze o ofertă de cumpărare a acțiunilor TMK Artrom

TMK Europe GmbH vrea să lanseze o ofertă de cumpărare a acțiunilor TMK Artrom
 - poza 1

TMK Europe GmbH (actionarul majoritar al TMK-Artrom S.A.) intenționează să inițieze o ofertă publică de cumparare în legatură cu acțiunile emise de TMK-Artrom S.A., potrivit unui raport transmis Bursei de Valori București.

Operațiunea ar urma să aibă loc conform dispozitiilor articolului 25 si urmatoarele din Legea nr. 24/2017 privind emitentii de instrumente financiare si operatiuni de piata, prevederilor Regulamentului nr. 5/2018 privind emitentii de instrumente financiare si operatiuni de piata emis de Autoritatea de Supraveghere Financiara din Romania, precum si de oricăror alte reguli si reglementari aplicabile.

Recent, TMK-Artrom S.A. a anunțat că a fost informată de către TMK Steel Holding Ltd. că, în urma tranzacției efectuate în dată de 29.08.2019, TMK Steel Holding Ltd. a achiziționat 6.672.352 drepturi de vot, reprezentând 5,7436% din capitalul social al TMK-Artrom S.A., depășind astfel pragul de 5% din capitalul social al emitentului TMK-Artrom S.A.

BVB | Știri BVB
BERMAS S.A. (BRM) (18/03/2026)

Completare Raport anual 2025

SINTEZA S.A. (STZ) (18/03/2026)

Modificare calendar financiar 2026

SAFETECH INNOVATIONS (SAFE) (18/03/2026)

Convocare AGOA&AGEA din data de 24/27.04.2026

C.N.T.E.E. TRANSELECTRICA (TEL) (18/03/2026)

Incetare contract de mandat membru Directorat