Update articol:

Audierile pentru conducerea ASF s-au amânat

Audierile pentru conducerea ASF s-au amânat
 - poza 1
UPDATE:

Comisiile de buget și economice din Camera Deputaților și Senat au amânat, pentru săptămâna viitoare, audierea candidaților pentru noul consiliu ASF. Cei 33 de candidați înscriși trebuiau să se prezinte astăzi, de la ora 10, în fața parlamentarilor. Se pare că amânarea a avut loc la solicitarea PNL și UDMR.

—–
Călin Rangu, Alin Iacob,  Dobrescu Daniela, Isar Alexandu, Mancaș Cătălin – nou intrați în concurs

Numărul candidaților înscriși în concurs pentru Consiliul Autorității de Supraveghere Financiară a urcat la 33, după ce termenul de depunere a candidaturilor a fost prelungit, până astăzi la ora 16.30.

Între cei nou intrați în concurs se numără Călin Rangu (director în ASF), Alin Iacob, președintele AURSF, Dobrescu Daniela, Isar Alexandu, Mancaș Cătălin.

Financialintelligence.ro prezintă în documentul următor întreaga listă a candidaților care vor fi audiați de comisiile de specialitate din Parlament, mâine de la ora 10.00.

Lista candidati ASF

 

Surse: Viorel Ștefan are cele mai multe șanse la șefia ASF

BVB | Știri BVB
EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (29/10/2025)

Hotarari AGEA & AGOA - 29 octombrie 2025

CONPET SA (COTE) (29/10/2025)

Hotararea A.G.E.A. si A.G.O.A. din 29.10.2025

Digi Communications N.V. (DIGI) (29/10/2025)

Decontarea emisiunii obligatiunilor scadente in 2031 de catre Digi Romania

BITTNET SYSTEMS SA BUCURESTI (BNET) (29/10/2025)

Perioada inchisa 30.10.2025 - 28.11.2025

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (29/10/2025)

Alegere Presedinte CA si Comitete consultative