Folosim cookie-uri pentru a analiza traficul și a îmbunătăți experiența ta.
RefuzÎn prima zi de activitate, Comandamentul Special Black Friday a verificat 11 mari operatori economici care promovau reduceri speciale în această perioadă.
Volumul amenzilor contravenționale aplicate tuturor operatorilor controlați s-a ridicat la 275.000 lei, dat fiind ca s-a constatat că:
Cei 11 operatori verificați sunt:
Acestor sancțiuni li s-au adăugat 10 decizii de încetare a practicii comerciale incorecte, doar site-ul www.mediagalaxy.ro remediind abaterile pe loc.
Comandamentul Special Black Friday își continuă verificările și în perioada următoare.
ANPC a pus la dispoziția consumatorilor din toată țara o adresă de e-mail dedicată, bf@anpc.ro, la care îi invită pe toți cetățenii care constată orice neregulă legată de promoțiile din această perioadă să scrie, să trimită fotografii sau orice document consider că ne poate fi de folos în demersul nostru, în slujba lor.
Preşedintele american Donald Trump a declarat, într-un interviu acordat vineri postului Fox News după summitul…
Premierul liberal polonez Donald Tusk a susţinut sâmbătă, după summitul desfăşurat în Alaska între preşedintele…
Statele Unite sunt gata să participe la garanțiile de securitate pentru Ucraina, a declarat sâmbătă…
Preşedintele rus Vladimir Putin a cerut vineri, la summitul din Alaska cu preşedintele american Donald…
Lideri europeni au fost invitaţi să participe luni la Washington la întâlnirea la care preşedintele…
Într-o schimbare radicală a poziției sale, președintele SUA, Donald Trump, afirmă că un „acord de…
This website uses cookies.
Read More