Update articol:

Daniel Anghel şi Gheorghiţă Agafiţei – numiţi în funcţia de consilier de stat în cadrul Cancelariei prim-ministrului

Guvernul Romaniei

Daniel Anghel a fost numit în funcţia de consilier de stat în cadrul Cancelariei prim-ministrului, printr-o decizie a premierului Nicolae Ciucă publicată, joi, în Monitorul Oficial.

Printr-o altă decizie a şefului Executivului, Gheorghiţă Agafiţei a fost numit, de asemenea, în funcţia de consilier de stat în cadrul Cancelariei prim-ministrului.

Potrivit stiripesurse.ro, Colonelul (r) Daniel Anghel a fost purtător de cuvânt al lui Nicolae Ciucă când acesta era ministru al Apărării. Daniel Anghel este ofițer inginer în rezervă, veteran al teatrelor de operații, cu o experiență de peste 20 de ani în domeniul informării și relațiilor publice, parcurgând toate palierele acestei specialități militare. Și-a desfășurat activitatea în cadrul Biroului de presă al MApN timp de 15 ani, pe care l-a și condus din 2010 până la trecerea sa în rezervă, la finele anului 2016.

BVB | Știri BVB
LION CAPITAL S.A. (LION) (28/10/2025)

Notificare Swiss Capital -- indice alocare pentru oferta publica de cumparare actiuni LION CAPITAL SA

CASA DE BUCOVINA-CLUB DE MUNTE (BCM) (28/10/2025)

Demersuri privind vanzare imobil proprietate a societatii

LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A. (LONG) (28/10/2025)

Hotarari AGA O & E 28 octombrie 2025

MUNICIPIUL BACAU (BAC26) (28/10/2025)

Plata cupon curent, rambursare rata principal 64 & calcul rata dobanda pentru cuponul urmator