Folosim cookie-uri pentru a analiza traficul și a îmbunătăți experiența ta.
RefuzCirca 2.000 de locuitori ai statului american California au fost chemaţi miercuri să-şi părăsească “imediat” locuinţele pe fondul apropierii incendiului Dixie, cel mai mare izbucnit în California acest an, informează AFP, potrivit Agerpres.
“Dacă aţi rămas, trebuie să plecaţi spre est, imediat”, a postat pe Twitter departamentul şerifului din Plumas County, adresându-se locuitorilor oraşelor Greenville şi Chester.
“Dacă nu puteţi pleca… refugiaţi-vă pe terenul de baseball al liceului din Chester”, se adaugă în mesaj.
Incendiul Dixie face ravagii în pădurile din nordul Californiei de la mijlocul lunii iulie, pe fondul unei crize climatice care a provocat recorduri de căldură şi secetă în toată lumea, dar în special în America de Nord.
Ursula von der Leyen va merge cu Zelenski la întâlnirea de la Casa Albă cu…
Premierul Ilie Bolojan a anunțat duminică, într-un mesaj video postat pe pagina de Facebook a…
Trupele ruse au lansat în ultimele 24 de ore - la o zi după întâlnirea…
Ani în șir, România a cheltuit mai mult decât a încasat, a consumat mai mult…
Președintele rus Vladimir Putin a semnat vineri un decret care ar putea permite investitorilor străini,…
Absolvenții de finanțe de la Massachusetts Institute of Technology câștigă în medie 175.439 de dolari,…
This website uses cookies.
Read More