Update articol:

Percheziţii DNA la trei instituţii publice din Iaşi; CJ – vizat de ancheta procurorilor

dna

Procurorii anticorupţie efectuează, joi, percheziţii domiciliare în patru locaţii situate în judeţul Iaşi, dintre care trei la sediul unor instituţii publice, într-o cauză ce vizează fapte de corupţie săvârşite în perioada februarie – august.

Joi dimineaţă, aceştia au descins la sediul Consiliului Judeţean Iaşi.

Procurorii din cadrul Direcţiei Naţionale Anticorupţie – Serviciul Teritorial Iaşi efectuează cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvârşirea unor infracţiuni de corupţie şi asimilate celor de corupţie, în perioada februarie – august, informează reprezentanţii DNA.

În cursul zilei de joi, ca urmare a obţinerii autorizărilor legale de la instanţa competentă, sunt efectuate percheziţii domiciliare în patru locaţii situate în judeţul Iaşi, din care trei la sediul unor instituţii publice.

În cauză, procurorii beneficiază de sprijin de specialitate din partea Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Iaşi şi Direcţiei de Operaţiuni Speciale din cadrul IGPR.

BVB | Știri BVB

S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A. (H2O) (29/09/2025)

Convocare AGOA in data de 31 octombrie 2025

SIMTEL TEAM (SMTL) (29/09/2025)

Semnarea unui contract semnificativ

TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE S.A. (TRANSI) (29/09/2025)

Autorizarea reducerii capitalului social si a modificarii Actului Constitutiv

TERAPLAST SA (TRP) (29/09/2025)

Tranzactii management - art. 19 Reg. (UE) 596/2014

Turbo Long Certificates on Natural Gas (RBNAGTL10) (29/09/2025)

Reluare tranzactionare - ora 16:10 - Notificare Raiffeisen Bank International modificare limita variatie