Update articol:

Peste 2200 de consumatori din judeţul Bihor nu au în continuare energie electrică în urma furtunii de sâmbătă seară

Peste 2200 de consumatori din judeţul Bihor nu au în continuare energie electrică în urma furtunii de sâmbătă seară
 - poza 1

Peste 2200 de consumatori din judeţul Bihor nu au în continuare energie electrică, după furtuna de sâmbătă seară, au anunţat, duminică, reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bihor. Ei au precizat că 15 echipe de specialişti acţionează pe teren pentru remedierea defecţiunilor.

Reprezentanţii ISU Bihor au transmis care este situaţia alimentării cu energie electrică la nivelul judeţului, potrivit news.ro.
Astfel, duminică, la ora 14.00, patru linii de medie tensiune erau parţial alimentate, 21 de posturi de transformare erau nealimante. De asemenea, şase localităţi cu 2235 de consumatori nu au energile electrică.
Totodată, 15 echipe ale distribuitorului de energie sunt pe teren pentru remedierea defecţiunilor.
O puternică furtună a afectat, sâmbătă seară, reţeaua de electricitate din judeţul Bihor. Potrivit ISU, sâmbătă seara, la ora 23.00,  23.632 de consumatori din 40 de localităţi nu aveau alimentare cu energie electrică.

BVB | Știri BVB
FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF BET BRK (BKBETETF) (05/01/2026)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie

EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (05/01/2026)

Raport curent - Lichidare Regal SA

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII GLOBINVEST ENERGY&FINANCIALS ETF (GIBEFETF) (05/01/2026)

Numarul de titluri de participare aflate in circulatie la 31.12.2025

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (05/01/2026)

Act aditional Contract finantare PNI - CTE Iernut

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF ENERGIE PATRIA-TRADEVILLE (PTENGETF) (05/01/2026)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie