Update articol:

Tomac: Am votat astăzi pentru experienţă, competenţă şi mai multă transparenţă

Tomac: Am votat astăzi pentru experienţă, competenţă şi mai multă transparenţă
 - poza 1 Sursa foto: facebook.com/pg/tomaceugen

Preşedintele PMP, Eugen Tomac, a afirmat, duminică, că a votat pentru experienţă, pentru competenţă, pentru mai multă transparenţă.

“Am votat astăzi pentru experienţă, pentru competenţă, pentru mai multă transparenţă şi cred că, chiar dacă trecem printr-o perioadă foarte grea, trebuie să dăm dovadă de implicare şi să venim să votăm din convingere. Mi-aş dori foarte mult ca democraţia românească să nu mai sufere, exact aşa cum a suferit în această campanie şi este absolut esenţial să înţelegem că fiecare dintre noi are propria conştiinţă, are propriile convingeri. Am votat pentru oameni politici care au idealuri, nu interese de conjunctură”, a spus Tomac, la ieşirea de la urne.

El a subliniat importanţa votului la aceste alegeri locale. “Este mult mai grav să lipsim de la acest exerciţiu democratic şi cred că este mult mai grav să ne temem de virusul care poate bântui democraţia, decât de pandemie”, a explicat liderul PMP, potrivit Agerpres.

BVB | Știri BVB
FARMACEUTICA REMEDIA SA (RMAH) (03/04/2026)

Raport anual 2025 ESEF (varianta in limba engleza)

INFINITY CAPITAL INVESTMENTS S.A. (INFINITY) (03/04/2026)

Tranzactii management - art. 19 Reg. (UE) 596/2014

SSIF BRK FINANCIAL GROUP SA (BRK) (03/04/2026)

Solicitare completare ordine de zi AGA 29/30.04.2026

INTERCAPITAL BET-TRN UCITS ETF (ICBETNETF) (03/04/2026)

Intarziere planificata in publicarea NAV oficial pentru 03 aprilie 2026

INTERCAPITAL SBITOP TR UCITS ETF (ICSLOETF) (03/04/2026)

Intarziere planificata in publicarea NAV oficial pentru 03 aprilie 2026