Update articol:

Conducerea Electroputere despre închiderea producţiei: Nu a fost aprobată o asemenea decizie de către Consiliul de Admnistrație, de către AGA și/sau de către orice alt organ competent al firmei

Conducerea Electroputere despre închiderea producţiei: Nu a fost aprobată o asemenea decizie de către Consiliul de Admnistrație, de către AGA și/sau de către orice alt organ competent al firmei
 - poza 1

Conducerea Electroputere Craiova susţine că nu închide producţia.

Într-un comunicat transmis BVB, Electroputere spune: “Față de articolele apărute în presă cu privire la închiderea producției Electroputere SA , facem precizarea că nu a fost aprobată o asemenea decizie de către Consiliul de Administrație, de către Adunarea Generală a Acționarilor și/sau de către orice alt organ competent al Electroputere SA”.

În decembrie, presa scria că Electroputere Craiova îşi închide producţia din decembrie, după 70 de ani de activitate. Fabrica a fost cumpărată în 2007 de o firmă a controversatului om de afaceri Fathi Taher. 

BVB | Știri BVB
SAFETECH INNOVATIONS (SAFE) (25/05/2026)

Notificare - rascumparare actiuni proprii 18-22.05.2026

PURCARI WINERIES PUBLIC COMPANY LIMITED (WINE) (25/05/2026)

Constituirea Consiliului de Administratie ca organ de conducere in urma AGA

PROMATERIS S.A. (PPL) (25/05/2026)

Hotarari AGA O 25.05.2026

EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (25/05/2026)

Notificare - rascumparare actiuni proprii 18.05.2026 - 22.05.2026