Update articol:

Alive Capital a cumpărat Da Vinci New Project, care se află în plin proces de dezvoltare a unui parc fotovoltaic cu o capacitate maximă de 23, 1 MW

Alive Capital a cumpărat Da Vinci New Project, care se află în plin proces de dezvoltare a unui parc fotovoltaic cu o capacitate maximă de 23, 1 MW
 - poza 1

Alive Capital a cumpărat Da Vinci New Project, care se află în plin proces de dezvoltare a unui parc fotovoltaic cu o capacitate maximă de 23, 1 MW, potrivit informațiilor transmise BVB.

Compania anunță: “Informăm cu privire la finalizarea procedurii de achiziție a 100% din părțile sociale ale Societății Da Vinci New Project S.R.L („Da Vinci”). Da Vinci se află în plin proces de dezvoltare a unui parc fotovoltaic situat în localitatea Nanov, jud Teleorman, cu o capacitate maximă de 23.1 MW și deține dreptul de superficie asupra două terenuri în suprafață de 80.000 mp și respectiv de 167.500 mp pe care se va construi parcul. În data de 20.11.2023 a fost semnat contractul de cesiune a 100% din părțile sociale ale Da Vinci și tot începând cu această dată Alive Capital S.A. devine asociatul unic.

De asemenea, la data semnării contractului de cesiune, Da Vinci are depus un proiect privind obținerea unei finanțări prin programul PNRR/2022/C6/M ENERGIE/I 1 care include și dezvoltarea unui sistem de stocare a energiei produse cu o capacitate de până la 4.62 MW”.

BVB | Știri BVB
IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR S.A. (IMP) (07/05/2026)

Depunerea documentatiei pentru autorizarea unei noi cai de access

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR 2026 EUR (IMP26E) (07/05/2026)

Depunerea documentatiei pentru autorizarea unei noi cai de access

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR (IMP27E) (07/05/2026)

Depunerea documentatiei pentru autorizarea unei noi cai de access

SINTEZA S.A. (STZ) (07/05/2026)

Raportarea tranzactiilor cu parti afiliate conform art. 108 din Legea 24/2017

COMPA S. A. (CMP) (07/05/2026)

Hotarari AGA O & E 7 mai 2026