Update articol:

Bolojan: Nu cred că se pune problema ca un site sau o aplicaţie ca TikTok să fie închisă

https://pixabay.com/ https://pixabay.com/
Preşedintele interimar Ilie Bolojan a declarat, luni, că din punctul său de vedere nu se pune problema ca un site sau o aplicaţie ca TikTok să fie închisă această perioadă, acest lucru putând să se întâmple doar în situaţii excepţionale.

“Cei care candidează fac în această perioadă tot felul de declaraţii. Eu nu-mi pot permite să fac declaraţii de campanie. Din punctul meu de vedere, nu cred că se va pune problema ca un site să fie închis, de exemplu, sau o aplicaţie de genul TikTok să fie închisă în această perioadă, decât în nişte situaţii cu tot excepţionale, dar sper să nu avem astfel de situaţie”, a spus Bolojan, la Antena 3, potrivit Agepres.

Întrebat că dacă se ajunge într-o astfel de situaţie, ar lua în calcul să se recurgă la o interzicere a unei platforme online, el a răspuns: “Nu cred că e bine să ajungem într-o astfel de situaţie şi eu sunt convins că nu vom ajunge într-o astfel de situaţie”.

Preşedintele USR, Elena Lasconi, a afirmat duminică, la Slatina, că ar putea fi luată o decizie de închidere a reţelei Tik-Tok, înainte de alegerile prezidenţiale, “atâta timp cât există riscul de a exista o influenţă statală şi non-statală”.

BVB | Știri BVB

EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (17/04/2025)

Informatii ulterioare publicarii Convocatorului AGOA din 29/30 aprilie 2025

TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE S.A. (TRANSI) (17/04/2025)

Masuri adoptate de Consiliul de Supraveghere

LION CAPITAL S.A. (LION) (17/04/2025)

Autorizare administratori societate

SIMTEL TEAM (SMTL) (17/04/2025)

Semnarea unui contract semnificativ in legatura cu proiectul Giurgiu