Update articol:

Ciolacu: Nu îmi aduc aduc aminte de vreo guvernare dezastruoasă a PSD; Am avut şi am discuţii cu Adrian Năstase, pentru că a avut o guvernare de excepţie

Ciolacu: Nu îmi aduc aduc aminte de vreo guvernare dezastruoasă a PSD; Am avut şi am discuţii cu Adrian Năstase, pentru că a avut o guvernare de excepţie
 - poza 1

Premierul Marcel Ciolacu a declarat, joi, că a avut şi are discuţii cu foşti premieri, printre care şi Adrian Năstase, pentru a îşi aduna informaţia necesară ca să ia deciziile corecte.

Ciolacu a fost întrebat la Realitatea Plus dacă îşi asumă guvernările anterioare ale Partidului Social Democrat.

“Nu îmi aduc aduc aminte de vreo guvernare dezastruoasă a PSD. Nu ştiu, am văzut în ultimul timp că nu îl iubiţi foarte mult pe Adrian Năstase, dar a avut o guvernare de excepţie. (…) Am avut discuţii cu domnul Adrian Năstase şi am discuţii. (…) Este normal să am discuţii cu toţi foştii prim-miniştri, am avut şi cu domnul Tăriceanu, şi să îmi strâng informaţia necesară să iau deciziile corecte”, a menţionat premierul Ciolacu.

Acesta a mai spus că “prostii şi tâmpenii” au făcut foştii lideri ai PSD, “mai ales toţi cei care au pierdut alegerile pentru funcţia de preşedinte”.

BVB | Știri BVB
STK EMERGENT (STK) (13/03/2026)

VAN la data 28.02.2026

FONDUL PROPRIETATEA (FP) (13/03/2026)

VAN la data de 28 februarie 2026

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) (13/03/2026)

Demersuri privind vanzarea statiilor de incarcare masini electrice