Update articol:

Cîţu: Am aprobat prelungirea stării de alertă

Florin Citu

Guvernul a decis prelungirea stării de alertă cu 30 de zile, a anunţat, miercuri, premierul interimar Florin Cîţu.

“În şedinţa de Guvern de astăzi mai multe hotărâri au fost aprobate, printre care prelungirea stării de alertă (…) şi câteva de la Ministerul Educaţiei”, a precizat Cîţu, potrivit Agerpres.

Anterior, CNSU a aprobat Hotărârea nr. 80 prin care se propune prelungirea stării de alertă pe întreg teritoriul naţional, pentru o perioada de 30 de zile, începând cu data de 10 octombrie 2021.

Potrivit unei comunicări a Guvernului, HCNSU nr. 80 prevede măsurile necesar a fi aplicate pe durata stării de alertă pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cu menţinerea măsurilor adoptate în HG nr. 932 din 9 septembrie 2021, cu modificările şi completările ulterioare.

BVB | Știri BVB
LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A. (LONG) (31/12/2025)

Incasare contravaloare obligatiuni corporative PK Development Holding SA

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) (31/12/2025)

Rambursare anticipata obligatiuni corporative PK Development Holding S.A.

MECANICA CEAHLAU (MECF) (31/12/2025)

Instrainari substantiale de active

LION CAPITAL S.A. (LION) (31/12/2025)

Rambursare anticipata obligatiuni emise de PK Development Holding S.A.