Update articol:

Ministrul Finanţelor, Eugen Teodorovici: Nimic din ceea ce s-a aprobat deja nu se opreşte la finanţare

Ministrul Finanţelor, Eugen Teodorovici: Nimic din ceea ce s-a aprobat deja nu se opreşte la finanţare
 - poza 1

Ministrul Finanţelor Publice, Eugen Teodorovici, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă susţinută la Galaţi, că niciun program naţional de investiţii care a fost aprobat nu va fi oprit de la finanţare în acest an, potrivit Agerpres.

El a dat asigurări că, în ciuda speculaţiilor din spaţiul public, “nu se va întâmpla nici rău” atât din punct de vedere al investiţiilor, cât şi din punct de vedere al veniturilor populaţiei.

“Nu se va întâmpla nimic rău. Toate finanţările vor merge mai departe. Nimic din ceea ce s-a aprobat deja, este o prevedere, este o aprobare, nu se opreşte la finanţare. Toate, că sunt investiţii, că sunt veniturile populaţiei, se continuă”, a afirmat Teodorovici.

Referindu-se la deficitul bugetar, acesta a precizat că bugetele ministerelor vor fi reechilibrate la prima rectificare a bugetului de stat. 

BVB | Știri BVB
Turbo Long Certificates on Aquila Part Prod Com SRL (RBAQTL7) (30/04/2026)

Suspendare tranzactionare - Notificare Raiffeisen Bank International - atingere bariera

TTS (TRANSPORT TRADE SERVICES) (TTS) (30/04/2026)

Hotarari AGA Anuala si AGEA - 30 aprilie 2026

Electro-Alfa International S.A. (EAI) (30/04/2026)

Disponibilitate inregistrare teleconferinta rezultate 2025

MedLife S.A. (M) (30/04/2026)

Hotarari AGOA si AGEA din data de 30 aprilie 2026