Update articol:

Nicuşor Dan, despre invitaţia lui Trump în Consiliul Păcii: Subiectul este în continuare în analiză

Nicuşor Dan, despre invitaţia lui Trump în Consiliul Păcii: Subiectul este în continuare în analiză
 - poza 1

Președintele României, Nicușor Dan, a declarat joi, la Bruxelles, că nu a fost luată încă o decizie privind invitația lansată de Donald Trump referitoare la participarea României la așa-numitul „Consiliu pentru Pace”, subliniind că subiectul este în continuare în analiză.

Șeful statului a respins speculațiile potrivit cărora ar fi refuzat deja propunerea și a explicat că este vorba despre o decizie complexă

„Nu, nu, o să discutăm mai în detaliu lucrurile astea. Vă dați seama că nu este vorba despre o chestiune simplă. E vorba despre o Chartă care angajează statul român într-o chestiune internațională și trebuie făcută o analiză a raportului dintre drepturile și obligațiile care ar rezulta din această Chartă cu celelalte Charte, Charta 1, de exemplu, la care România este parte”, a spus Nicușor Dan.

BVB | Știri BVB
S.N. NUCLEARELECTRICA S.A. (SNN) (14/08/2026)

Solicitare completare ordine de zi AGEA 10 (11).09.2026

BRD - GROUPE SOCIETE GENERALE S.A. (BRD) (14/08/2026)

Raport revizuire auditori externi - sit.fin.consolidate interimare S12026

FONDUL PROPRIETATEA (FP) (14/08/2026)

Raport semestrial pentru perioada de sase luni incheiata la 30 iunie 2026

STK EMERGENT (STK) (14/08/2026)

VAN la data 31.07.2026

AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE (AROBS) (14/08/2026)

Semnarea unui contract de catre AROBS Systems S.R.L.