Update articol:

Putin şi Netanyahu au discutat prin telefon despre evoluţiile din Orientul Mijlociu, potrivit Kremlinului

Putin şi Netanyahu au discutat prin telefon despre evoluţiile din Orientul Mijlociu, potrivit Kremlinului
 - poza 1 Sursa foto: en.kremlin.ru

Preşedintele rus Vladimir Putin şi prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu au avut o discuţie telefonică detaliată cu privire la evoluţiile din Orientul Mijlociu, a informat sâmbătă Kremlinul, potrivit Reuters.

Cu acest prilej, cei doi lideri au acordat o atenţie deosebită evoluţiilor din Fâşia Gaza, aspectelor legate de implementarea acordului de încetare a focului şi schimbul de deţinuţi, precizează Agerpres.

De asemenea, Putin şi Netanyahu au discutat în detaliu situaţia din jurul programului nuclear al Iranului.

O altă temă a fost facilitarea stabilizării ulterioare în Siria.

Cu ocazia convorbirii, cei doi lideri au reafirmat importanţa continuării dialogului pentru rezolvarea problemelor regionale complexe, se mai spune în comunicatul Kremlinului.

BVB | Știri BVB
VRANCART SA (VNC) (22/04/2026)

Modificare calendar financiar 2026

ALTUR S.A. (ALT) (22/04/2026)

Convocare AGA O & E 27/28.05.2026

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII BT INDEX ROMANIA ETF BET TR (BTBETRETF) (22/04/2026)

Notificare BT Capital Partners - numarul de unitati de fond emise si pretul de referinta

SIMTEL TEAM (SMTL) (22/04/2026)

Disponibilitate vot online AGOA&AGEA din 27.04.2026

BITTNET SYSTEMS SA BUCURESTI (BNET) (22/04/2026)

Disponibilitate vot on-line AGOA si AGEA din 29.04.2026