Update articol:

Secretarul general al Guvernului, Radu Oprea, și-a semnat demisia

Secretarul general al Guvernului, Radu Oprea, și-a semnat demisia
 - poza 1 Sursa foto: http://www.imm.gov.ro/

Secretarul general al Guvernului, Radu Oprea, a declarat joi că și-a semnat demisia odată cu miniștrii PSD, iar aceasta va deveni efectivă în momentul în care decretele de constatare a încetării funcției de membru al guvernului vor fi semnate de către președintele Nicușor Dan.

‘Astăzi colegii mei, miniștrii PSD, și-au dat demisia din Guvern. Respectăm votul colegelor și colegilor care au spus: ‘Ajunge! Până aici!’, Mi-am semnat și eu demisia odată cu ei și va deveni efectivă în momentul în care decretele de constatare a încetării funcției de membru al guvernului vor fi semnate de către Președinte. Până atunci mă ocup de partea administrativă, astfel încât demisiile să ajungă la Administrația Prezidențială’, a scris Oprea pe Facebook.

Miniștrii social-democrați și-au depus demisiile, joi, la Palatul Victoria.

BVB | Știri BVB
CHRISTIAN '76 TOUR S.A. (TRIP) (19/06/2026)

Notificare BT Capital Partners - Anunt privind perioda de pre-stabilizare

S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A. (TGN) (19/06/2026)

Contracte conf. art. 234 lit i) Reg. ASF nr. 5 din 2018