Update articol:

CNA a respins prelungirea licenței Realitatea TV și a aprobat modificarea licenței Realitatea Plus

ww.realitatea.net ww.realitatea.net

Consiliul Național al Audiovizualului a respins azi cererea de prelungire a licenței postului Realitatea Tv, care expiră mâine. 5 membri CNA au votat împotriva prelungirii, patru s-au pronunțat pentru, un membru CNA s-a abținut, iar cel de-al 11-lea a lipsit de la ședința de azi.

Membrii au votat împotriva prelungirii, întrucât societatea care operează televiziunea nu a depus documentația necesară. 

La scurt timp după ce a votat neprelungirea licenței Realitatea TV, CNA  a aprobat, în unanimitate, modificarea licenței Realitatea Plus, operată de compania Geopol International, a lui Cozmin Gușă.

Concret, Realitatea Plus va avea aceeași emisie ca cea pe care Realitatea TV a avut-o până acum. Postul TV nu se află, însă, în lista must carry și nu se află în grilele tuturor cabliștilor, așa cum era Realitatea TV.

 

BVB | Știri BVB

S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A. (H2O) (03/10/2025)

Anunt privind selectia membrilor Directoratului - CEO si CFO

BURSA DE VALORI BUCURESTI SA (BVB) (03/10/2025)

Convocare AGAE in data de 12/13.11.2025

TERAPLAST SA (TRP) (03/10/2025)

Informare Depozitarul Central - structura sintetica consolidata 26.09.2025

OIL TERMINAL S.A. (OIL) (03/10/2025)

Informare referitoare la comentarii media