Update articol:

Dăncilă, față în față cu Tăriceanu la Vila Lac, pentru a decide soarta coaliției de guvernare

Dăncilă, față în față cu Tăriceanu la Vila Lac, pentru a decide soarta coaliției de guvernare
 - poza 1 Sursa foto: gov.ro

Viorica Dăncilă și Călin Popescu Tăriceanu discută miercuri despre soarta coaliției după ulitmatumul dat de ALDE pentru rămânerea la guvernare. Potrivit Antena3, Viorica Dăncilă este aşteptată de Călin Popescu Tăriceanu la ora 18:00 la Vila Lac, după ce luni premierul nu a venit la întâlnirea programată, anunță stiripesurse.ro.

Liderii ALDE au fost enervaţi de faptul că premierul Dăncilă nici măcar nu şi-a motivat absenţa, iar ei au aşteptat-o câteva ore la Vila Lac.

Președintele Senatului, Călin Popescu Tăriceanu, are nemulţumiri legate, atât de restructurarea guvernului, cât şi de faptul că nu a fost consultat cu privire la propunerile de comisar european, care au fost discutate ieri de Dăncilă cu Ursula van der Leyen.

BVB | Știri BVB
S.N. NUCLEARELECTRICA S.A. (SNN) (09/04/2026)

Completare Convocare AGA O & E 29 (30).04.2026

PATRIA BANK S.A. (PBK) (09/04/2026)

Teleconferinta investitori si analisti 16 Aprilie 2026

ROMPETROL WELL SERVICES S.A. (PTR) (09/04/2026)

Solicitare completare ordine de zi AGOA 28/29 aprilie 2026

FONDUL PROPRIETATEA (FP) (09/04/2026)

VAN la data de 31 martie 2026