Update articol:

Preşedintele Klaus Iohannis – întâlnire marţi cu liderul PNL, Ludovic Orban (surse)

Preşedintele Klaus Iohannis – întâlnire marţi cu liderul PNL, Ludovic Orban (surse)
 - poza 1

 

Preşedintele Klaus Iohannis va avea, marţi dimineaţa, o întâlnire cu preşedintele PNL, Ludovic Orban, potrivit unor surse politice, citate de Agerpres.

Şeful statului a avut luni consultări cu reprezentanţii partidelor şi formaţiunilor politice reprezentate în viitorul Parlament. La finalul discuţiilor, preşedintele Iohannis a anunţat că încă nu sunt întrunite condiţiile pentru desemnarea unui candidat la funcţia de prim-ministru. Potrivit preşedintelui, este nevoie de cel puţin încă o rundă de consultări.

Preşedintele Iohannis a purtat discuţii, luni, cu reprezentanţii PSD, PNL, USR PLUS, AUR, UDMR şi cei ai minorităţilor naţionale reprezentate în Parlament.

Discuţiile dintre PNL, USR PLUS şi UDMR s-au blocat în week-end, deoarece nu s-a putut conveni asupra modului în care se împart funcţiile politice.

BVB | Știri BVB
S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (14/07/2026)

Contract cf. art. 234 lit i) Reg. ASF 5 din 2018

ONE UNITED PROPERTIES (ONE) (14/07/2026)

Rezultatele ofertei publice de cumparare

S.N.G.N. ROMGAZ S.A. (SNG) (14/07/2026)

Contracte cf. art. 234 lit. i) Reg. ASF 5 din 2018

ALRO S.A. (ALR) (14/07/2026)

Raportare echilibru de gen

ROMCARBON SA (ROCE) (14/07/2026)

Raport echilibru de gen in randul administratorilor societatii