Update articol:

Recepţia de Ziua Europei de la Cotroceni – anulată; vizita Robertei Metsola va fi reprogramată

Recepţia de Ziua Europei de la Cotroceni – anulată; vizita Robertei Metsola va fi reprogramată
 - poza 1
Recepţia de Ziua Europei de la Palatul Cotroceni, care urma să aibă loc sâmbătă, a fost anulată, iar vizita preşedintei Parlamentului European, Roberta Metsola, va fi reprogramată.

Evenimentul a fost anulat având în vedere evoluţiile de pe scena politică internă generate de adoptarea moţiunii de cenzură în Parlament.

“Această decizie a fost luatムîn considerarea contextului politic actual şi a evoluţiilor recente, care impun concentrarea totală a eforturilor instituţonale către identificarea unor soluţii pentru gestionarea actualei situaţii”, a transmis Administraţia Prezidenţială, potrivit Agerpres.

Roberta Metsola trebuia să ia parte, sâmbătă, la un eveniment organizat în contextul seriei de dezbateri “Săptămâna Europeană la Palatul Cotroceni”.

BVB | Știri BVB
FONDUL PROPRIETATEA (FP) (20/05/2026)

Disponibilitate vot on-line AGA 28/29 mai 2026

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) (20/05/2026)

Vanzarea activului Electromagnetica S.A. din Bucuresti, Str. Veseliei

CONPET SA (COTE) (20/05/2026)

Tranzactii - art. 19 Regulamentul (UE) nr. 596/2014