Update articol:

Conferința online “Dezvoltare și inovație în afaceri” organizată de Confederația Patronatul Român și Bursa de comerț – QBursa: Prioritatea acordată antreprenorului și capitalului românesc

Conferința online “Dezvoltare și inovație în afaceri” organizată de Confederația Patronatul Român și Bursa de comerț – QBursa: Prioritatea acordată antreprenorului și capitalului românesc
 - poza 1

“Întreprinderea de afaceri are două – și doar două – funcții de bază: marketing și inovare. Marketingul și inovația produc rezultare; toate celelalte sunt costuri.” – Peter Drucker

La Conferința online “Dezvoltare și inovație în afaceri” organizată de Confederația Patronatul Român și Bursa de comerț – QBursa ce a avut loc în data 22 octombrie s-au înscris 37 de persoane reprezentând firme și organizații, dintre care menționăm: Tribunalul Permanent de Arbitraj Instituționalizat, Libra Internet Bank, Insight Consult, Romanian American Business Council, Patronatul Proprietarilor de Clădiri din România, Compania Mr. Exclusivitate, Uniunea Națională a Patronatului Român, Confederația Națională Sindicală Cartel Alfa, Training Explore, SEOMARK, Grand Hotel Continental și Filiale teritoriale CPR.

Conferința – un debut dintr-o serie de conferințe organizate de Confederația Patronatul Român în cadrul programului “Prioritate acordată antreprenorului și capitalului românesc” – ce a fost moderată de Corneliu Calotă și având partenerii media Financialintelligence.ro și monitor24.ro, s-a bucurat de un real succes, fiind apreciată de participanți care, la partea de final, au propus și stabilit frecvența lunară a conferințelor din această serie.

Conferința a conținut prezentări cu privire la Revista Patronatului Român, fonduri nerambursabile, finanțarea companiilor din surse bancare, finanțarea companiilor prin private equity, oportunitățile de dezvoltare a afacerilor propuse de Romanian American Business Council în parteneriat cu Confederația Patronatul Român, beneficiile mediului de afaceri în soluționarea disputelor prin apelarea la arbitrajul comercial, soluții practice de creștere a vânzărilor și dezvoltarea afacerilor – Bursa de comerț – QBursa.

Urmăriți rezumatul conferinței AICI.

BVB | Știri BVB
AAGES S.A. (AAG) (02/03/2026)

Notificare - rascumparare actiuni proprii 23-27 februarie 2026

PATRIA BANK S.A. (PBK) (02/03/2026)

Modificari in conducerea societatii

EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (02/03/2026)

Notificare - rascumparare actiuni proprii 23.02.2026 - 27.02.2026

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII GLOBINVEST ENERGY&FINANCIALS ETF (GIBEFETF) (02/03/2026)

Numarul de titluri de participare aflate in circulatie la 28.02.2026

Turbo Short Certificates on Brent Crude Oil Future (RBBRETS1) (02/03/2026)

Suspendare tranzactionare - ora 12:50 - Notificare Raiffeisen Bank International - atingere bariera