Update articol:

PSD: Ne-au amanetat şi au uitat să ne spună! Datoria publică a crescut cu 31 miliarde de euro în timpul guvernării de dreapta!

PSD a transmis, luni seară, un mesaj în care afirmă că datoria publică a crescut cu 31 miliarde de euro în timpul guvernării de dreapta. ”Ne-au amanetat şi au uitat să ne spună”, a transmis PSD, potrivit news.ro.

”Ne-au amanetat şi au uitat să ne spună! Datoria publică a crescut cu 31 miliarde de euro în timpul guvernării de dreapta! Iar împrumuturile externe au depăşit, în mai, peste 53 de mld. de euro”, au scris, luni seară, pe Facebook, oficialii PSD, ataşând cifrele publicate de Ministerul e Finanţe.

Potrivit documentului, datoria totală a ajuns la 49,7% din PIB.

”Datele publicate de Ministerul Finanţelor -condus din nou- de premierul Florin Cîţu arată dezastrul pus în cârca românilor de Coaliţia Împrumuturilor! Cifrele vorbesc singure”, au mai transmis social-democraţii.

BVB | Știri BVB

FARMACEUTICA REMEDIA SA (RMAH) (17/10/2025)

Perioada inchisa 19.10.2025-17.11.2025

S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A. (H2O) (17/10/2025)

Convocare AGOA in data de 20 noiembrie 2025

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR S.A. (IMP) (17/10/2025)

Initierea unui litigiu de catre subsidiara Greenfield Copou Residence

S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A. (H2O) (17/10/2025)

Completare Convocare AGOA din 31 octombrie 2025