Update articol:

Hamas îl consideră pe Biden “în întregime responsabil” pentru operaţiunea israeliană de la spitalul Al-Shifa

Hamas îl consideră pe Biden “în întregime responsabil” pentru operaţiunea israeliană de la spitalul Al-Shifa
 - poza 1 Official White House Photo by Carlos Fyfe

Mişcarea palestiniană Hamas l-a acuzat miercuri pe preşedintele american Joe Biden că este “în întregime responsabil” pentru operaţiunea israeliană în desfăşurare la spitalul Al-Shifa din Gaza, transmite AFP.

“Considerăm ocupaţia (israeliană) şi pe preşedintele Biden pe deplin responsabili pentru atacul asupra complexului medical Al-Shifa” de către armata israeliană, a declarat Hamas într-un comunicat în limba arabă.

Israel-Hamas/Casa Albă repetă că “spitalele şi pacienţii trebuie protejaţi”

 

BVB | Știri BVB
SINTEZA S.A. (STZ) (06/02/2026)

Demisia unui membru al Consiliului de Administratie

CRIS-TIM FAMILY HOLDING (CFH) (06/02/2026)

Estimare Buget de Venituri si Cheltuieli 2026

Electro-Alfa International S.A. (EAI) (06/02/2026)

Anunt inchidere anticipata oferta publica primara initiala de vanzare de actiuni emise de societatea Electro-Alfa International SA Botosani