Update articol:

BRK Financial Group va fi market maker pentru One United Properties

BRK Financial Group va fi market maker pentru actiunile One United Properties, potrivit unui raport transmis Bursei de Valori Bucuresti.

One United a tranmis: “Societatea dorește să informeze acționarii și investitorii că a încheiat in data de 23 iulie 2021 un contract privind activitatea de market maker pe piața reglementată la vedere administrată de Bursa de Valori București cu SSIF BRK Financial Group S.A.

Durata contractului este de un (1) an (care se va reînnoi automat pentru perioade succesive de un an, în cazul în care părțile nu îl denunță unilateral) începând cu data de 11 august 2021 . Obiectul contractului îl reprezintă serviciile de market maker al emitentului pe Piața Reglementată la Vedere administrată de Bursa de Valori București, în conformitate cu prevederile Codului Bursei de Valori București și a oricăror alte prevederi aplicabile.”

One United Properties S.A., unul dintre cei mai activi dezvoltatori imobiliari de proiecte rezidențiale, de birouri și mixte de ultimă generație din București, a intrat oficial pe Bursa de Valori București, in 12 iulie.

One United Properties a derulat în perioada 22 iunie – 2 iulie oferta publică inițială, prin care a atras de la investitorii activi în piața de capital 260 de milioane de lei. Fondurile vor susține strategia de dezvoltare a One United Properties.

BVB | Știri BVB

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF ENERGIE PATRIA-TRADEVILLE (PTENGETF) (01/08/2025)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie

FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF BET PATRIA-TRADEVILLE (TVBETETF) (01/08/2025)

Notificare cu privire la numarul de titluri de participare aflate in circulatie

EVERGENT INVESTMENTS S.A. (EVER) (01/08/2025)

Notificare BT Capital Partners - rezultatele ofertei publice de cumparare - EVERGENT INVESTMENTS SA