Update articol:

CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricţionate din cauza condiţiilor meteorologice

CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricţionate din cauza condiţiilor meteorologice
 - poza 1
Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a anunţat că, în prezent, nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricţionate din cauza condiţiilor meteorologice.

“În urma intervenţiilor permanente şi constante ale personalului CNAIR, în prezent nu mai sunt sectoare din reţeaua rutieră naţională închise sau restricţionate din cauza condiţiilor meteorologice specific sezonului de iarnă”, potrivit unui comunicat al instituţiei transmis duminică.

Conform sursei citate, de sâmbătă, ora 18:00 până duminică, ora 6:00, personalul CNAIR a acţionat cu 1.098 utilaje şi a răspândit 5.188,8 tone de material antiderapant şi 8,2 tone clorură de calciu.

CNAIR recomandă şoferilor să se informeze înainte de plecare cu privire la condiţiile meteo şi eventualele restricţii de trafic, să utilizeze corect sistemele de iluminare şi climatizare şi să îşi adapteze viteza la starea carosabilului, păstrând în permanenţă o distanţă de siguranţă faţă de celelalte vehicule.

BVB | Știri BVB
SIMTEL TEAM (SMTL) (17/07/2026)

Cesiunea etapizata a unei participatii in ANT Power Energy S.R.L.

ROMCARBON SA (ROCE) (17/07/2026)

Contracte cu valoarea peste 10% din cifra de afaceri

LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A. (LONG) (17/07/2026)

Vanzarea actiunilor Biofarm SA in cadrul Ofertei Publice de Preluare Voluntara

TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE S.A. (TRANSI) (17/07/2026)

Depasire prag 10% din drepturile de vot ale Transilvania Investments Alliance

FONDUL PROPRIETATEA (FP) (17/07/2026)

Anunt privind AGA din 23/24 Iulie 2026