*Update incendiu Dâmbovița
Incendiul a fost localizat. Se acționează în continuare pentru răcire.
***
Pompierii de la ISU Dâmbovița au fost solicitați să intervină la un incendiu produs la un punct de transformare electrică din orașul Pucioasa.
Pentru gestionarea situației de urgență acționează 5 autospeciale de stingere cu apă și spumă, 1 autospecială de suport logistic și o ambulanță SMURD, potrivit unui comunicat.
Având în vedere degajările masive de fum, a fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-Alert pentru informarea populației din zonă.
Totodată, pentru siguranța persoanelor aflate în proximitatea incendiului, se procedează la evacuarea preventivă a acestora. Până în acest moment au fost evacuate aproximativ 50 de persoane.
Se acționează pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Intervenția este în dinamică.