Update articol:

Ciucă: Este absolut incorect faţă de mediul de afaceri să venim cu creşterea taxelor şi impozitelor

Ciuca Sursa foto: facebook.com

Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, joi, că este “absolut incorect” faţă de mediul de afaceri ca taxele şi impozitele să crească anul viitor.

“Este o asumare a noastră a tuturor legat de faptul că nu vom creşte taxele şi impozitele. Este absolut incorect faţă de mediul de afaceri să venim cu creşterea taxelor şi impozitelor undeva în prima jumătate sau a doua jumătate a anului”, a spus Ciucă, la sediul central al PNL, potrivit Agerpres.

Despre o posibilă reajustare, el a afirmat: “Dacă am trecut anul acesta printr-o astfel de situaţie, eu cred că dacă repetăm greşeala şi anul viitor, atunci, ceva nu funcţionează. (…) A fost o greşeală în ceea ce priveşte estimarea veniturilor, de aceea suntem în situaţia în care suntem”.

BVB | Știri BVB

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) (24/03/2025)

Informare pierdere contabila

ROMPETROL RAFINARE S.A. (RRC) (24/03/2025)

Convocare AGA Anuala 29(30) aprilie 2025

SIMTEL TEAM (SMTL) (24/03/2025)

Estimare Buget de Venituri si Cheltuieli 2025